Wychodząc naprzeciw tym, którzy oczekują ustawicznego szkolenia się w walce wręcz, chcąc zapewnić bezpieczeństwo sobie bądź innym, prowadzimy stały nabór do naszej poznańskiej sekcji systemu Defendu.
Trenując pod okiem naszych instruktorów wykujesz żelazną kondycję, zdobędziesz umiejętności walki zarówno technikami stricte ofensywnymi jak i defensywnymi oraz nauczysz się kontrolować emocje w sytuacjach zagrożenia.
Zakres szkolenia w sekcji obejmuje w przeważającym stopniu walkę „hand to hand”, czyli najczęstszą formę konfrontacji, zarówno stójkę jak i parter. Cyklicznie odbywają się również treningi walki nożem lub pałką.
Za cel obieramy maksymalne zbliżenie walki w warunkach kontrolowanych do rzeczywistej, stąd sporą objętość czasu treningowego poświęcamy na konfrontacje „niesportowe” (walka w hałasie i stroboskopowym oświetleniu, w ciemności, bójki grupowe, symulacje interwencji itp.) ale też o charakterze sportowym.
Umiejętności potwierdzamy stopniami i certyfikatami, będącymi ważnym elementem dla ubiegających się o etat w służbach mundurowych.
Dążąc do szybkiego progresu umiejętności i doświadczenia nowych osób NIE DZIELIMY grupy na podstawową i zaawansowaną, jednak w celu zachowania podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas niektórych ćwiczeń pary treningowe dobierane są odgórnie przez instruktora.
NIE, nie musisz mieć doświadczenia w sportach walki aby u nas trenować!

Więcej na temat systemu Defendu w zakładce „Historia”
Aktualności znajdziesz na naszej stronie Fb.

Treningi: poniedziałki i środy 20:15 – 21:45
Halkownia Centrum Sportowe
ul. 28 czerwca 1956 r. 222
Kontakt:
607 376 337
Blazej-stateczynski@wp.pl